Head sõbrad, meie tänulikud teatrikülastajad

See aasta on tunduvalt muutnud meie elu, kehtestades piiranguid liikumises ja suhtlemises. Täna me alles õpime elama uues reaalsuses.

Ei ole saladus, et eriti raskesse olukorda on sattunud kultuurivaldkond, kui suleti teatri-ja kinomajad, kontserdisaalid ja muuseumid, lükati edasi kultuuriüritused terves maailmas. Meie kõik püüdsime ja püüame ületada täna esile kerkinud takistusi. Erandiks ei ole ka festivali Kuldne Mask Eestis korraldajad.

Me ei ole taganenud oma lubadustest ja oleme uhked selle üle, et meie teatrisõbrad, külastades teatrit, ei aimanud kunagi meie probleeme, millest nii mõnestki said tagantjärgi teada intervjuust või lustakast ümberjutustusest teatrianekdootide žanris. Seni oleme alati jäänud võitjaks vaatamata kõikidele meie teele sattunud takistustele. Praegune olukord on teine: kui kõrget hinda oleme valmis maksma oma eesmärgi saavutamiseks, viies festival läbi vaatamata kõigele? Meile on see tähtis ja vastutust kandev otsus, mille olime sunnitud vastu võtma. Riskimine antud olukorras oleks õigustamatu, kui ohtu on seatud kas või ühe inimese tervis.

Koos Moskva ja Läti partneritega võtsime vastu kaalutud ja mitte kerge otsuse lükata festival edasi järgmisse aastasse. Püüame maksimaalselt säilitada selle aasta kava. Etenduste Iraani konverents, Tantsupõrand ja Miljonitüdruk toimumise uued kuupäevad on kokkulepitud:

Iraani konverents. Rahvaste Teater (Moskva) - 16.10.2021 Tallinnas
Tantsupõrand. Teater Moskva Ballett (Moskva) 11.10.2021 Narvas, 12.10.2021 ja 13.10.2021 Tallinnas
Miljonitüdruk. Muusikalise Komöödia Teater (Peterburi) 10.10.2021 Tallinnas

Etendused Revident, Suur saladus väikese seltskonna jaoks ja Galakontsert 'Armastuse meloodiad' kahjuks jäävad ära.

Kes soovivad piletid tagastada, võivad seda teha alates 25.09.2020 kuni 15.10.2020. Need, kes on kindlad, et kohtuvad meiega ja tuntud teatritega Festivali Kuldne Mask Eestis etendustel 2021 aastal ja on valmis seda kohtumist ootama, võivad soetatud pileteid mitte tagastada. Piletid kehtivad ka järgmisel aastal.

Järgmise aasta täiskava on hetkel kooskõlastamisel ja tutvustame Teile seda peagi. Päevakohane info on saadaval koduleheküljel www.piletilevi.ee ning telefonil +3725667 3100.

Soovime Teile tervist, püüdke säilitada rahu, ärge kurvastage ja jääge alati meiega. Oleme kindlad, et koos ületame raskused minimaalse kahjuga.

Svetlana Jantšek
Direktor
Festival Kuldne Mask Eestis