16. augustil saabuvad müüki Teatrifestivali „Kuldne Mask Eestis lisapiletid, mille müük oli senini peatatud seoses piirangutega. 

Sel aastal toimub festival „Kuldne Mask Eestis“ juba kuueteistkümnendat korda. Festival toimub rahvusvahelise koostöö lepingu raames ja näitab viimaste hooaegade parimaid vene teatrite lavastusi. Turu-uuringute AS-i poolt 2016. aastal läbiviidud uuringu „Teatri positsioon ja roll ühiskonnas“ tulemused näitasid, et „Kuldne Mask Eestis“ on riigi tuntuim ning populaarseim teatrifestival. 

Sel aastal on staariderohke kava. Võimalik, et eesti teatrisõpradele ei ütle tuntud vene näitlejate nimed suurt midagi, aga kõrgtasemel näitlejate esitused lavalaudadel avaldavad kahtlemata muljet. Vaatajate jaoks on staaride paraad õnnelik asjaolude kokkusattumine. Eelkõige tulevad festivalil esitamisele huvitavad ja olulised lavastused, mis kajastavad teatriprotsessi muutumist, selle olemust ja hinge. 

Programmi mitmekesisuse tagavad lavastajate huvitavad tööd ja lavastuslikud lahendused, teemad ja tekstid, traditsioonide ja uuenduste põrkumine ning žanrite ja teatrikunsti liikide vaheldumine. Kavas on belgia koreograafi Jeroen Verbruggeni ,,Tantsupõrand“ ja laste nädalalõpp, mille raames pakutakse nelja lavastust lastele vanuses 3-12eluaastat.

Vastavalt kehtestatud korrale kontrollitakse enne etendusi vaktsineerimistõendeid ja tõendeid COVID-19 läbipõdemise kohta. Praegu on töös kiirtestide korraldamise küsimus. Sellest teavitavad festivalikorraldajad vaatajaid eelnevalt.

Kõik etendused on sünkroontõlkega eesti keelde.  

Festivali Kuldne Mask Eestis peasponsor on kontsern BLRT Grupp AS. 

Etenduse Gorbatšov toetajaks on Skinest Grupp AS ja Spacecom AS.