Загрузка...

Teater Karlsson Haus - TIBUKE

ilma sünkroontõlgeta eesti keelde

Teater Karlsson Haus (Peterburi)

TIBUKE
Kornei Tšukovski muinasjutu ainetel 

Lavastaja: Jekaterina Ložkina
Kunstnik: Darja Lazareva
Kunstniku assistent: Aleksei Šulgatš
Dramatiseering: Jekaterina Ložkina
Helilooja: Renat Šavalijev 

Näitlejad: Asja Galimzjanova, Maksim Maksimov, Deniss Polevikov

Etenduse kestus 35 minutit
4+

Kuldse Maski preemia kandidaat 2017. aastal: parim nukuteatri lavastus, parim lavastajatöö, parim kunstnikutöö.

Lavastus on pühendatud meie emadele.

See on lavastus lapsest, kes siia maailma astub ja oma teekonda alustab. Ta peab õppima kõndima ja esimesi sõnu ütlema, nii elu ilusat kui ka ohtlikku külge avastama.

Ma ei saa seda nimetada etenduseks ainult lastele. Mulle tundub, et seda peaksid kindlasti vaatama ka täiskasvanud ja needki, kes alles valmistuvad lapsevanemateks saama, kuna lugu on sellest, kuidas laps ilmtingimata ellu jääb ja oma tee leiab, kui tema kõrval on alati päästev tugev ja kindel õlg – inimene, kes aitab, ütleb, mida teha ja lihtsalt armastab.

Jekaterina Ložkina

Näidendi peategelane on väike lapsuke, kes on saabunud suurde tundmatusse maailma. Ta näeb meie igapäevaseid asju esimest korda ja alles õpib neid tundma. Tema ees avaneb suur ja veel täiesti tundmatu elu, milles on headust ja ilu, aga samas ka ohte ja valu. Laps õpib kõndima ja rääkima, tunnetab esimest võitu, kaotust ja rõõmu. Ja mis ka ei juhtuks, igal juhul tunneb ta vääramatult ema tuge, tema armastust, hoolt ja soojust. Lavastus räägib lastele sellest, mis on elus kõige tähtsam, aga pühendatud on see kõigile emadele. See on teatri repertuaaris esimene lavastus, mis on mõeldud kõige väiksematele vaatajatele vanuses 2–6 aastat ning on jutustatud neile arusaadavas keeles.

Internetiväljaanne kudago.com