Загрузка...

Rahvaste Teater - IRAANI KONVERENTS

EESTIKEELNE SÜNKROONTÕLGE

Rahvaste Teater (Moskva)

Ivan Võrõpajev
IRAANI KONVERENTS 

Lavastaja: Viktor Rõžakov
Lavakujundus: Nikolai Simonov
Kostüümid: Viktor Rõžakov, Anna Hrustaljova
Valgus: Maksim Birjukov
Heli: Jan Kuzmitšjov
Video: Vladimir Gusev

Kompositsiooni sitaril esitab Andrei Abroskin

Etenduse kestus 2 tundi
18+

Preemia „Kuldne Mask“ 2020 kandidaat kategooriates „Parim draamaetendus, suurvorm“, „Parim lavastaja“, „Parim naisosatäitja (Ksenia Rappoport)“, „Parim meesosatäitja (Jevgeni Mironov, Vitali Kištšenko, Igor Gordin)“.

Näitlejad: Vladimir Bolšov, Dmitri Lõsenkov, Ilja Isajev, Aleksei Vertkov,  Nelli Uvarova, Marina Drovosekova, Svetlana Ivanova-Sergejeva, Vitali Kištšenko, Igor Vernik, Veniamin Smehhov

„Iraani konverentsis“ liigub jutt poliitikast vaimulike ja mentaalsete küsimuste juurde. Sellepärast ei olegi see lavastus poliitiline. Siin tuuakse välja erinevaid probleeme, peamine küsimus seisneb selles, et mõisteid „jumal“, „tõde“, „mõte“ ja „teadmised“ ei peeta tänapäeva lihtsas ja pragmaatilises tsivilisatsioonis vajalikeks, siin valitsevad teadus, äri ja tehnika. Ja mõte on selles, et konverentsil uurivad teadlased, kas need esoteerilised küsimused pole mitte võtmeküsimusteks, mille üle peab mõtisklema justnimelt teaduse, poliitika ja sootsiumi kontekstis.

Ivan Võrõpajev, intervjuust portaalile m24 

Konverents tähendab iseenesest dialoogi ja mõttevahetust. Ka meie lavastus kutsub inimesi üles hakkama osalisteks dialoogis, kus igaüks saab välja öelda sõna „jumal“ ning seda omamoodi mõista. Kellegi jaoks on jumal armastus, kellegi jaoks vabadus, kellegi jaoks aga usk, kellegi jaoks perekond või töö. Oleme sukeldunud argiellu ning räägime väga harva tähtsatest asjadest nagu sellest, kuidas õppida üksteist hävitamata elama kodus, kus on tuhandeid samasuguseid nagu sa ise. Inimesearmastus on terve teadus. Ja meie lavastus ongi teaduslik konverents just sellel teemal.

Viktor Rõžakov