Kallid sõbrad!

„Kuldne Mask" – see on uued muljed, emotsioonid ja ootamatud avastused. Ühesõnaga, tõeline pidu kunstisõpradele. Festival toob igal aastal meieni täiesti originaalse programmi, millesse on õnnestunult kokku pandud vene teatri traditsioonid ja julged ning novaatorlikud lahendused, teatrikunsti kõik erinevad žanrid – draama, ballett, nukuteater. Sellel aastal ilmus plakatitele esimest korda ka ooper – see on festivali eriprojekt, Helikon-opera lavastus „Doktor Haass". See on kaasaegsete autorite, helilooja Aleksei Petrunin ja kirjanik Ljudmila Ulitskaja ühine töö ning see on esitatud „Kuldse Maski" auhinnale kuues kategoorias.

Programmis on nii selle kui ka eelmise aasta festivali laureaadid –Moskva akadeemilise V. Majakovski nimelise teatri etendus „Vene romaan" peaosas Jevgenia Simonovaga; Pjotr Fomenko Stuudio etendus „Suveöö unenägu" ning teatri Moskva Ballett lavastus „Cafe Idiot". Festival „Kuldne Mask" areneb pidevalt, selle põhiprogrammi täiendavad suurepäraselt ka haridusliku kõrval-programmi üritused, mis on suunatud teadvustamisele, esteetikakasvatusele ja teatri populariseerimisele.

Igal sügisel kogunevad Tallinna teatrisaalidesse inimesed erinevatest rahvustest, erinevatest põlvkondadest, erineva maitsega ning erinevate soovidega selle nimel, et nautida lavakunsti, vaimustuda artistide meisterlikkusest, mõtiskleda uute lavastuslike kontseptsioonide ja igavikuliste tõdede üle, et naerda ja nutta, et paremini mõista maailma, iseennast ja üksteist. Neid kõiki ühendab üks – armastus teatri ja selle universaalse keele vastu. Nende sõnade taga on suur ja tõsine festivali organiseerijate töö nii Eestis kui vene partnerite poolt. Projekti toimumine eeldab sealhulgas ka tõsist finantsilist tuge. Tallinna linn peab väga tähtsaks niivõrd olulises rahvusvahelises kultuuriprojektis osalemist ja selle rahalist toetamist, me oleme festivali „Kuldne Mask Eestis" üheks peamiseks partneriks.

Soovin kõigile festivalist osavõtjatele unustamatuid teatrielamusi ja edukat festivali „Kuldne Mask Eestis" traditsiooni jätkumist!