"Kuldne Mask" on ülevenemaaline teatrifestival, kus igal kevadel näidatakse Moskvas Venemaa parimaid lavastusi. Oma tegevuse põhisuuna, festivali ja preemiate kätteandmise korraldamise kõrval on "Kuldne Mask" ka teiste tähtsate projektide ja ürituste algataja, mille hulgas on:
- festivalid "Parimad lavastused Venemaa linnades";
- iga-aastane projekt "Maria Teatri esietendused Moskvas";
- riigi suurimate teatrite, Väikese Draamateatri ja Aleksandrinski Teatri külalisetendused Moskvas;
- projekt "XX sajandi legendaarsed lavastused";
- teatriturg "PRO-Teater";
- "Kuldse Maski" väliskülalistele mõeldud rahvusvaheline programm "Russian Case".
"Kuldne Mask" arendab oma eriprogrammide raames haridus-, valgustus- ja kirjastustegevust.

2014. aastal tähistas "Kuldne Mask" oma 20. tegevusaastat. Praegu ei ole see mitte ainult Venemaa suurim kultuurifestival ja prestiižne teatripreemia, vaid ka tõeline kultuuriinstituut, mis viib ellu vene teatri tähtsaimaid arengusuundi.

2005. aastal toimunud "Kuldne Mask Eestis" oli esimene festival, mis viidi läbi väljaspool Venemaa piire. Teatrifestivali korraldatakse Eestis igal aastal. 2019. aastal "Kuldsel Maskil Eestis" oli juubel – festival toimus juba 15. korda.

Festival "Kuldne Mask Eestis" on aasta tähtsaim kultuurisündmus, huvi selle vastu ühendab vene ja eesti publikut. Festivalil näidatakse Venemaa festivali "Kuldne Mask" nominentideks ja laureaatideks saanud viimaste hooaegade parimaid vene lavastusi. Kõikidel etendustel on sünkroontõlge eesti keelde. Festivali raames toimuvad seminarid, meistriklassid ning loengud.

Festival aitab kaasa riikidevaheliste elavate, pidevate kultuurisidemete tugevdamisele ja loomekontaktide edendamisele teatritegelaste vahel. Festivalide vastu on suurt huvi üles näidanud nii teatrikülastajad, meedia kui ka teatriüldsus. Täie veendumusega võib öelda, et festivalid toimuvad kõrgel riiklikul tasemel ning neil on lai ühiskondlik kõlapind.
Festival korraldatakse kahe riigi – Venemaa ja Eesti Vabariigi Kultuuriministeeriumi vahelise kokkuleppe raames ning Tallinna Linnavalitsuse toetusel. Abi osutavad ka kahe riigi saatkonnad ja Kultuurkapital.