Head festivali külalised!

„Kuldne Mask Eestis" tähistab tänavu oma 15. tegevusaastat – see on teatripidu, mis juba oma sündimisest peale on olnud jätkuvalt populaarne! Tänaseks on festival on saanud omamoodi taseme garantiiks – kes kasvõi korra seda külastanud, tuleb ikka uuesti ja uuesti, et kogeda uusi kordumatuid elamusi.

Festival lubab meil osa saada kõrgetasemelisest teatrikunstist, mida pakuvad vene teatri parimad lavastused, andes rikkalikult toitu meie tunnetele ja mõtetele. Vladimir Majakovski on kirjutanud: „Teater ei ole mitte peegel, vaid suurendusklaas". Võtan endale julguse arvata, et tegelikult ühinevad teatrikunstis mõlemad. Teater lubab meil lavategelastes tunda ära iseend ning sündmustiku kaudu näha laiemat panoraami, mis ümbritseb meile tuttavaid nähtusi ja sündmusi . Ent samavõrd tähtis on võime vaadata ennast ja teisi teisi distantsilt - et säilitada inimlikkus maailmas, mis on täis tühje vaidlusi ja vastasseise.

Pole oluline, mis seekord ajendas teid teatrisse tulema – kas soov kogeda erutavaid elamusi ja eufooriatunnet või hoopis tahe kohtuda oma kõige salajasemate mõtete ja tunnetega – las juubelihõnguline „Kuldne Mask Eestis" kingib teile kõigile veel ühe kordumatu ja unustamatu teatrisündmuse!

Uute kohtumisteni!