24. oktoober Geneva Keskus (Narva) / 25. oktoober Kohtla-Järve Kultuurikeskus / 27. oktoober Vene teater

Riiklik akadeemiline Mossoveti-nimeline Teater, Moskva

Aleksandr Ostrovski

Lavastaja: Viktor Šamirov
Kunstnik: Ljoša Lobanov
Kostüümikunstnik: Andrei Klimov
Valguskunstnik: Jelena Perelman

Peaosades: Jevgeni Steblov, Jelena Valjushkina

Etenduse kestus 2 tundi ja 20 minutit
12+

Kuldse Maski 2017. aasta preemiate nominatsioonid: „Parim väikese saali draamalavastus", „Parim lavastajatöö", „Parim meesroll" (Jevgeni Steblov).

Üks teema, mille juurde Ostrovski ikka ja jälle naaseb, on kaasavaratu neiu, kes on vene olustiku hierarhias kõige kaitsetum lüli. Aeg-ajalt veab aga sellel neiul tohutult, nagu juhtub näidendis „Kõik pole kassile vastlapäev".
Viktor Šamirov on eemaldunud dramaturgi määratlusest „näidendi eskiis" ning valinud Ostrovski lavastamiseks itaalia maskikomöödia laadi. Tegevus areneb hoogsalt, intriig sõlmub bravuurikalt. Näitlejad käsitsevad dramaturgi repliike nagu vehklejad rapiire. See pole suurte sõnade, vaid pigem säravate etteastete ja täpsete karakterite teater. Paradokside tulevärk. Alles vahetult enne finaali saab selgeks, et õnnelik lõpplahendus pole midagi muud kui juhuslikult sülle kukkunud loteriivõit.
Ajaleht Novõje Izvestija

Inimesele jääb alati mingi võimalus valida. Sellel lihtsal, kuid ikka ja alati kibedal tõel püsib Viktor Šamirovi lavastatud „Kõik pole kassile vastlapäev" Mossoveti-nimelise teatri katusealusel laval. Askeetlikus laadis (ei keerulist stsenograafiat ega rekvisiidihunnikuid) lavastus koosneb vaid kahest komponendist: lavastajatöö ja näitlejate mäng. Selgub, et sellest piisabki elusa haarava vaatemängu loomiseks.
„Novaja Gazeta"