Off-programm

Balti Filmi- ja Meediakool (Tallinna Ülikool)    
13. ja 14.oktoober     

Esmajärjekorras on programm mõeldud teatritegelastele, üliõpilastele ja pedagoogidele, kuid kõigile üritustele on oodatud ka teised teatrihuvilised.
Kõik festival „Kuldne Mask" off-programmi üritused on osalejatele tasuta.

13. oktoober (neljapäev) kell 15.00 - 20.00
BFMis (Balti Filmi- ja Meediakoolis, Narva mnt. 25) saab näha lavastaja, filmirežissööri ja pedagoogi Anatoli Efrose telelavastust ja filme.
• Kõik filmid on inglise keelsete subtiitritega.
Avasõnad ütlevad: Dmitri Krõmov (Anatoli Efrose poeg, lavastaja, kunstnik, lavakujundaja), Anna Stepanova, kunstiteaduste kandidaat, RATI-GITISe (Venemaa Teatrikunsti Akadeemia) Vene teatriloo kateedri professor, teatriteaduse teaduskonna kursusejuhendaja. Viib läbi teatrikriitika ja kaasaegse teatri seminare. Kirjutanud artikleid erialaväljaannetele („Teatr") teatrikunstist ja dramaturgiast, Liza Kešiševa (dokumentaalkino režissöör, teatriteadlane, filmi "Efrose tähtkuju all" autor). Sünkroontõlge inglise keelde.

Kohtumise raames toimub telelavastuse läbivaatus "Vaid mõni sõna härra de Moliere'i auks", mis on lavastatud Anatoli Efrosega 1973. aastal M. Bulgakovi „Pühameeste sepitsused" ja J. B. Moliere'i „Don Juan" ainetel.
Efrose lavastuses vahelduvad episoodid Moliere'i elust stseenidega tema näidendist, jutustades traagilise loo suure dramaturgi vastuoludest võimuga.

17:00 – 17:30 Kohvipaus
17:30 – Telelavastuse arutelu. Modereerivad Anna Stepanova ja Liza Kešiševa
18:00 – Filmi "Tanja" läbivaatus, mille Anatoli Efros tegi 1974.a. Aleksei Arbuzovi samanimelise näidendi järgi.

14. oktoober (reede) kell 14.00 - 17.00
Päevateema: "Efros – teatrist kinoni"
14:00 - BFMis (Balti Filmi- ja Meediakoolis, Narva mnt. 25) näidatakse Anatoli Efrose filmi „Neljapäeval ja mitte iialgi enam". Film on valminud kirjanik Andrei Bitovi stsenaariumi järgi.
15:45 – Liza Kešiševa lühidokumentaal filmi "Efrose tähtukuju all" läbivaatus.
16:00 – Kõikide läbivaatuste arutelud. Kohtumist modereerivad Anna Stepanova ja Liza Kešiševa.

Projekti autorid: Inna Krõmova, Svetlana Jantšek
Projekti koostööpartnerid: Venemaa Riikliku tele- ja raadiokommunikatsiooni (VGTRK) Riikliku Tele- ja Raadiofondi (Gosteleradiofond) filiaal, VF Riiklik Filmifond ja A. Bahrušini nim. Riiklik Teatrimuuseum.

Kõik uudised