Chaplin

12. ja 13.oktoober R/ooper Estonia 19.00   
Muusikaline komöödiateater (Sankt-Peterburg)                  
CHAPLIN

muusikal kahes vaatuses

Libreto: Christopher Curtis, Thomas Meehan
Muusika ja luuletused: Christopher Curtis
Venekeelne tekst: Konstantin Rubinski

Lavastaja ja koreograaf: Warren Carlyle
Dekoratsioonid: Beowulf Boritt
Kostüümikunstnikud: Amy Clark ja Martin Pakledinaz
Parukate disain: Paul Huntly
Grimmi disain: Angelina Avallone
Valguskunstnik: Ken Billington
Animatsioon ja projektsioonid: Jon Driscoll
Muusikaline juht, dirigent ja arranžeerija: Juri Krõlov
Koormeister: Aleksei Nefedov

Näitlejad: Jevgeni Zaitsev, Julia Nadervel, Platon Belkin, Makar Koroljov, Kirill Uljanov, Aleksandr Krukovski, Juri Mazihhin, Maria Lagatskaja-Zimina, Maria Jelizarova, Olga Krasnõhh, Anton Avdejev, Viktoria Vjatkina, Natalja Burtassova, Maria Glazunova, Anna Jasinskaja, Irina Satjukova, Anna Gorbunova, Andrei Karh, Maksim Nemkov, Vassili Gluhhov, Aleksandr Kanev, Aleksandr Lenogov, Anna Pajuk, Nikolai Blankov

Projekti toetab USA Peakonsulaat Sankt-Peterburis ja Venemaa-Ameerika presidendikomisjon
Erikokkuleppel Bubbles Incorporated'i, S.A. & Roy Export'i, S.A.S.-iga

Muusikali esmalavastus Broadwayl: Rich Entertainment Group, John & Claire Caudwell, Roy Gabay, Viertel Routh Frankel Baruch Group, Chunsoo Shin/Waxman-Dokton, Broadway Across America

Etendus kestab 3 tundi koos vaheajaga
12+

Preemia „Kuldne Mask" laureaat: „Parim opereti-/muusikalilavastus", „Parim naisosatäitmine (Maria Lagatskaja-Zimina), „Parim meesosatäitmine" (Jevgeni Zaitsev). Preemia nominatsioon: „Parim dirigenditöö". 

See lavastus räägib sellest, mis seisab müüdi taga geeniusest, kelle nimi on raiutud kuldsete tähtedega filmikunsti ajalukku. Charlie Chaplini lugu tema esimesest lapseealisest ülesastumisest rääbakas kõrtsis kuni finaalsammudeni kuldse mehikese järele. Ja siia vahele jäävad äärmine viletsus, põhjajoonud isa, ema ravimatust haigusest poega kogu elu saatnud trauma, keerulised suhted vennaga, kolimine Ameerikasse ja oma filmitööstuse avamine, Hollywoodi ovatsioonid, abielud ja skandaalsed lahutused, pidev ajakirjanduse tähelepanu, USAst pagendamine ja naasmine triumfi saatel. Siin pole silme eest kirjuks võtvalt kalleid dekoratsioone, vaid vastupidi – ühe misanstseeni mahamängimiseks kasutatakse võimalikult kasinalt esemeid, kuid kunstnik on suutnud luua must-valge filmi lüürilise atmosfääri, selle maailma, kus toimetas väike hea hulkur. Nimiosa mängiv Jevgeni Zaitsev õppis spetsiaalselt selle projekti jaoks ära köielkõnni, viiulimängu ja isegi rulluiskudel steppimise.

Marina Gaikovitš, Festivali „Kuldne Mask" ekspert

Paljudel meist kestab armusuhe maailma ühe silmapaistvaima näitleja Charles Spencer Chaplini loodud väikese Hulkuriga kogu elu. Selle mehe imelist elu, tema säravat saatust saab näha uues muusikalis „Chaplin" meie Sankt-Peterburi Muusikalise komöödiateatri laval.
Näinud seda lavastust esimest korda 2012. aasta augustis Broadwayl, tekkis mul vastupandamatu soov tuua see lugu Peterburis lavale. 2013. aasta jaanuaris algasid läbirääkimised ameeriklastega „Chaplini" lavastamise asjus. Ja juba 13. septembril suutsime välja tuua meie teatri laval selle muusikali esietenduse: nagu näete, oli lavastuse loomeaeg rekordiliselt lühike.

Juri Švartskop, Muusikalise komöödiateatri peadirektor, Sankt-Peterburg

Lavastuse kese on Charlie Chaplini biograafia, küll lühidalt, kuid väga täpselt. Lapsepõlv Londonis, esimene esinemine koos emaga music-hallis, kolimine Ameerikasse, filmid, naised, tõusud ja langused näitleja pikal ja käänulisel loometeel. Filmikunsti ja filminäitleja Charlie Chaplini sünd. Laval valitsev must-valge filmi atmosfäär luuakse dekoratsioonide ja kostüümide abil, mõlema kujunduse juures on kasutatud ainult neid kahte värvi.
Meie silme all muutub Charlie kuulsaks „väikeseks hulkuriks" – kõvakübar, kottpüksid, jalutuskepp ja naljakad vuntsid. Chaplin korjas sellele kujule iseloomulikud jooned kokku Londoni mälestuskildudest, muljetest ja vaatlustest, mis olid juba sünnist peale tema lahutamatuks osaks, nii leiab Charlie esialgu lahenduse ainult ühele eesmärgile – kuidas olla naljakas. Juba esimesed rollid filmides toovad talle koheselt ka raha ja kuulsust. Järgmiseks sammuks on leida lahendus, kuidas saada iseseisvaks.
Üheks muusikali leitmotiiviks on Charlie suhted emaga. Hannah Chaplini traagiline saatus leiab kajastust ka poja filmides, olles ka lavastuse üks põhilisi teemasid muusikas: „Mis hakkad peale siis, kui maailm kukub kokku?" Elad edasi, hoolimata kõikjal varitsevatest hädadest, tegeled loominguga ja tood inimestele rõõmu – see on Charlie jaoks ainuvõimalik vastus.

ajakiri „Vash dosug"

... Siin on nii pilte lapsepõlvest kui ka esimesi arglikke katsetusi filmistuudios, pajatusi näitleja hulgalistest armuseiklustest, mis enamasti lõppesid lahutuse ja eksnaistele kolossaalsete kompensatsioonide maksmisega kui ka oma filmistuudio loomine. Ja II maailmasõda ning film „Suur diktaator", kui Chaplin teatas, et Hitler kasutab tema vuntse, samuti unistus mõjutada masse, sekkuda kommunistliku aktsendiga poliitikasse, mis hävitas tema karjääri, ja elutähe kustumise eel Los Angeleses Kinoakadeemia aupreemia saamine. On isegi moment, kus Chaplin põgusalt Leningradi blokaadi teemal peatub.
Lavastuse visuaalne pool mängib must-valgetes värvides, mis loovad nostalgilise illusiooni romantilisest minevikust.

ajaleht „Sankt-Peterburgskije vedomosti"

Kõik uudised