Armsad teatrisõbrad!

Eesti Vabariigi juubeliaastal toimuvad paljud armastatud sündmused Eestis tavalisest suuremagi pidulikkuse ja rõõmuga. Meil on hea meel tutvustada oma kultuuri kõikjal maailmas, kuid sama hea meelega naudime, kui teiste riikide kunst, muusika, film ja teater on toodud koju kätte.

Kuldne Mask on aastaid hoidnud kõrget kvaliteeti ning leidnud oma festivalilavastustele publikut ka väljaspool Tallinna, sel aastal minnakse Narvasse, Viljandisse ja Sillamäele. Lisaks ulatab festival tänavu käe ka Balti riikidele, festivalil näeme nii Leedu tipplavastaja Rimas Tuminase kui ka Läti tipplavastaja Alvis Hermanise meistriteoseid. Hermanise lavastus loob omakorda seose teise Eestis toimuva teatrifestivaliga, detsembrikuise „Talveöö unenäoga", mis on täielikult pühendatud sellele lavastajale.

Tõeline kunst on kogetav ka ilma keelt mõistmata. Seda tõestab ilmekalt festivali kavas olev viipekeelne „Kolm õde". Seega kinnitab selleaastane Kuldse Maski festival taas kultuuriliste koostöösidemete olulisust ning kunsti ühendavat jõudu, vaatamata päritolumaadele või rahvustele.

Soovin kõigile südamest erilisi õhtuid teatrisaalides!