Teatrifestival „Kuldne Mask Eestis“ on selleks aastaks lõppenud. Festivali raames toodi publikuni 21 etendust, millest kaks toimusid väljaspool teatrisaale, Tallinna linnaruumis. Sel aastal külastas teatrifestivali üle 6500 pealtvaataja.

„Kuldne Mask Eestis“ toimus 5.-26.oktoobrini Tallinnas, Narvas ja Kohtla-Järvel. Programmi raames tulid Eestisse Venemaa parimad teatrid – Sovremennik, Arkadi Raikini nimeline teater Satirikon, Rahvaste Teater, teater Ballett Moskva ja Peterburi nukuteater Karlsson Haus. Enam kui 6500 teatrisõpra käisid lavastusi vaatamas, nende hulgas ka Eesti Vabariigi president Alar Kairis, kes kirjutas oma blogisse imeilusa sissekande Rahvaste Teatri etendusest „Gorbatšov“. 

Festivali rikkalik off-programm koosnes loomingulistes kohtumistest „Gorbatšovi“ lavastaja Alvis Hermanisega ning Tallinnas sündinud ja kasvanud tuntud vene näitleja Ilja Isaeviga, kes tegi kaasa ka etenduses „Iraanikonverents“; kaasaegse tantsu meistriklassist Tallinna Balletikoolis ning teatri Karlsson Haus varjuteatri „Valgusvari“ meistriklassist lastele Avatud Koolis. Kõik üritused toimusid sünkroontõlkega eesti keelde.

„Kuldne Mask linnas“ raames mängiti Tallinna Nautica kaubanduskeskuses kahte etendust: teatri Ballett Moskva „Tantsuimprovisatsiooni“ ja teatri Karlsson Haus koguperelavastust „Minu sõber koaala“. 

Sel aastal oli „Kuldne Mask Eestis“ programm eriti mitmekesine, sest projekti „Kuldne Mask kinos“ raames sai publik esimest korda näha vene teatrite lavastusi ka kinoekraanidel. Tallinnas Forum Cinemas näidatakse Jekaterinburgi teatri Ural Opera Ballett balleti „Romeo ja Julia“, mille on lavastanud Vjatšeslav Samodurov.

Tänavu korraldati festivali väga keerulistes tingimustes, mis on seotud koroonaviiruse laialdase leviku ning kehtestatud piirangutega. Korraldajad täitsid kõiki nõudmisi ja soovitusi, mis Terviseameti ja EV Valitsuse poolt neile määrati. Festivali raames külastas Eestit ligi 200 osalejat, kellest enamus oli vaktsineeritud ja keda testiti igapäevaselt. Haigusjuhte ei esinenud.

Teatrifestivali kajastati laialdaselt nii eesti meedias kui ka vene kanalil Kultura.

„Kuldne Mask Eestis“ toimus Eesti Vabariigi ja Venemaa kultuuriministeeriumite kahepoolse koostöölepingu raames; Tallinna linna, Kohtla-Järve ja Narva linnavalitsuste ning fondi Kultuurkapital toetusel. 

Festivali peasponsor on kontsern BLRT Grupp AS.
Festivali eritoetajad on AS Spacecom ja Skinest Grupp AS.
Meediapartnerid Eesti Rahvushääling ja Postimees.