Kallid sõbrad!

Mul on hea meel tervitada programmi „Kuldne Mask" organiseerijaid, osavõtjaid ja külalisi Balti riikides!

Venemaa Rahvusliku teatripreemia festival toimub Eestis ja Lätis alates aastast 2005, seda võib tõega nimetada üheks suuremaks meie riikide vahelise kultuurivahetuse raamides toimuvaks projektiks. Eesti ja Läti tutvustavad traditsiooniliselt publikule Venemaa väljapaistvate lavastajate, teatrikunstnike ning näitlejate kõige silmapaistvamaid töid.

Tänu käesolevale kavale tutvustab „Kuldne Mask" vaatajatele mõne päeva vältel vene mitmekesist teatrielu. Sellel aastal on kavas kõrvuti nii draama- kui ka muusikateatrite etendused, nende hulgas on nii neid etendusi, mis on juba saanud legendiks, kui ka töid, mis jõudsid lavale alles hiljuti.

Pean märkima, et etendustele on loomulikuks järjeks ka eriprogrammide sündmused: meistriklassid teatriprofessionaalidele, loomingulised kohtumised ning filmiseansid. Sarnane formaat tekitab festivalil unikaalse kultuuridialoogi õhustiku. Ja see pole juhus, et juba 12 aastat suudavad programmi üritused olla tõeliselt nõutud valgustuslikeks sündmusteks, mis on vaatajate seas endiselt ääretult populaarsed.

Siiralt soovin festivali organiseerijatele ning osalejatele viljakat koostööd ning loomingulisi kordaminekuid, külalistele aga eredaid teatrielamusi!