Head festivali külalised, korraldajad, armsad teatrisõbrad!

Eesti publik tunneb kõige paremini Eestis toimuvatest teatrifestivalidest just „Kuldset Maski" – nii selgus eelmise aasta septembris avaldatud Teatriliidu ja Etendusasutuste Liidu tellitud publiku-uuringu tulemustest. Seega seda festivali tunnevad hästi nii eesti kui vene emakeelega inimesed ning kindlasti näitab see ka Vene teatrikunsti tipptegijaid tutvustava festivali kõrget taset ning oskuslikku meediatööd. 

Juba üle tosina aasta on Kuldne Mask olnud oluline ja oodatud sündmus tihedal Eesti teatrimaastikul, kus festivale toimub igale maitsele ning külalisetendusi tuuakse paljudest riikidest ning erinevatest kultuuridest. Seda enam on tähelepanuväärne, et Kuldne Mask suudab säilitada oma esinduslikku positsiooni ning tagada igale vaatajale tõelise kultuurielamuse. Lisaks üllatab igal aastal festival mõne erilise sündmuse - töötoa, vestlusringi või filmiõhtuga. Sel aastal näeb festivali raames Moskva Helikon ooperi lavastust „Doktor Haas", mida ootame huviga.

Usun, et Eestis käinud Vene teatritrupid ja lavastajad tulevad siia ikka ja jälle rõõmuga tagasi, meenutades ning hinnates siinse publiku asjatundlikkust, osavõtlikkust ja suurt huvi naabermaa teatrikultuuri vastu.

Tänan kõiki festivaliga seotud inimesi, kes on ära teinud suure töö festivali õnnestumise nimel, et vaatajad saaksid nautida toredaid teatriõhtuid!

Häid elamusi teatris!