13. oktoober Sillamäe Kultuurikeskus / 14. oktoober Vene teater
Teater-stuudio „Väike draamateater“, Sankt Peterburg

Lyman Frank Baumi muinasjutu ainetel

Lavastus: Jevgeni Karpov ja Kirill Sjomin
Lavakujundus ja kostüümid: Andrei Sevbo
Koreograafia: Natalja Ljapina
Grimmikunstnik: Julia Kosova
Valguskunstnik: Kirill Grigorjan
Helirežissöör: Marina Šeinman
Laulude autorid: Olga Albanova, Aleksandr Beloussov

Lavastuses kasutatud muusika: Michael Jackson, The Doors, Radiohead, Tom Waits

Näitlejad: Veera Tran, Tatjana Rjabokon, Sergei Umanov, Andrei Bodrenikov, Daniil Šiganov/Jevgeni Karpov, Tatjana Kolganova/Maria Semjonova, Helga Filippova, Kirill Sjomin/Vadim Skvirski, Olga Albanova, Aleksandr Beloussov

Etenduse kestus: 2 tundi ja 15 minutit (koos vaheajaga)
6+

Osales programmis „Laste Weekend" 2016. aasta festivalil

See on üllatav näitemäng, mis on täis ootamatusi. Laval on ootamatud kostüümid, lavalised imed ja trikid, üllatuslikud näitlejad, naljaka ja õudse virtuoosid, kes on äkitselt saanud oma käsutusse niivõrd delikaatse materjali. Ootamatu on ka etenduse muusikaline pool, mis lõpuks ometi laseb täies mahus kõlada Olga Albanova vokaalsel andel, mis senini on jõudnud vaatajateni vaid mõnedel üksikutel esinemistel. „Võlur Oz" avaneb uuesti nii tegijate kui tegelaste jaoks, muutes seejuures igaüht neist paremaks.

See on vallatu muinasjutt sõprusest, milles kartmatu Dorothy läheb mööda kollastest tellistest laotud teed koos Hernehirmutise, Plekkmehe ja argpüksist Lõviga; kohtume samuti võluritega – hea ja kurjaga, salapärase Oziga ja täiesti uskumatu Lendava Ahviga. Tegevust saadavad muusikud nii algupärase elava muusika kui ka kaveritega, mis on tehtud Sergei Umanovi luuletustele. See kõik on väga ebatavaline ja vahva, teravmeelne ja naljakas. Siin lastega mõistujuttu ei aeta, selge see, neile pakutakse võimalust mõelda selle üle, et udu sarnaneb auruga, et iga elusolend unistab südamest, et inimesed ajavad sageli taga unistusi, mis siis, et tegelikkus – mis on parem ja armsam – on tegelikult siinsamas, nina ees.

Lavastus on mõeldud lastele alates kuuendast eluaastast kindlasti koos vanematega, samuti aga kõigile neile, kelles laps veel elab.

„Väike Draamateater" üritab leida tasakaalu „täiskasvanuliku" ja „lapseliku" vahel. Pole vaja muutuda sentimentaalseks ega ka publikule loengut pidada. Olga Albanova ja Aleskandr Beloussovi muusikaline saade, mis tekitab rütmi, loob atmosfääri ja usaldusliku intonatsiooni – selle tunnevad täiskasvanud ära. Algupäraseid tekste, mis on loodud maailmakuulsatele hittidele – neid mõistavad ka lapsed".
Ajakiri Peterburgski teatralnõi žurnal